Union Local High School | ||||
Ohio Valley Championships | ||||
Consolation - 4th round | ||||
January 30 & 31, 2004 | ||||
[Home] | [Pairings] | [Brackets] | [Teams] | [Weights] | [Results] | [Photos] |
Weight Class: 104 |
Winner | School | How | Opponent | School | Result |
Jon Ray | Cambridge | Fall | Caleb Price | Meadowbrook | 1:33 |
Justin McConnell | Springfield | M-Dec | Wes Barnes | Weirton | 11-1 |
Jarod Osborne | Beaver Local | Dec | Justin Nieman | Martins Ferry | 7-2 |
Jim Arnott | Oak Glen | Fall | Scott Walton | Beaver Local | 0:30 |
Weight Class: 110 |
Winner | School | How | Opponent | School | Result |
John Weekly | Martins Ferry | Fall | Brady Gibson | Bridge Street | 4:15 |
Andy Sigler | Union Local | Dec | Corey Utz | Follansbee | 8-1 |
Carl Piper | Bellaire St. John | Dec | Ben Warner | Oak Glen | 3-0 |
Kevin Stoney | Beallsville | Dec | Charlie Taylor | Wellsburg | 4-2 |
Weight Class: 116 |
Winner | School | How | Opponent | School | Result |
Ben Pockl | Sherrard | Dec | Marcus Dunlevy | Oak Glen | 9-7 |
Mike Russell | Monroe Central | Dec | Sale'm James | Harding | 8-5 |
Chris Conn | Springfield | Fall | Corbin Cline | Stanton | 2:38 |
Chad Teague | Cambridge | M-Dec | Jeremy Watson | Meadowbrook | 8-0 |
Weight Class: 122 |
Winner | School | How | Opponent | School | Result |
Nathan Abbott | Caldwell | Dec | Steve Mortakes | Triadelphia | 7-2 |
Ryan Galvin | Indian Creek | Dec | Casey Klug | Shadyside | 7-6 |
Josh Minger | Beaver Local | Fall | Nick Lacefield | Sherrard | 2:57 |
Jeremy Sizemore | Follansbee | Dec | Brenen Palma | Beaver Local | 8-3 |
Weight Class: 128 |
Winner | School | How | Opponent | School | Result |
Steven Kovach | Buckeye Local | Forf | Shane Kandis | Bridge Street | |
Dan Goodwin | Springfield | Fall | Ashton Benton | Indian Creek | 0:54 |
Brendon Twarog | Union Local | Fall | Doug Gouldsberry | Sherrard | 2:53 |
Matt Shreve | Martins Ferry | Fall | Brandon Schulte | Indian Creek | 2:53 |
Weight Class: 134 |
Winner | School | How | Opponent | School | Result |
Jimmy Keyser | Meadowbrook | Dec | Bryan Meeks | St.Clairsville | 8-2 |
Wyatt Messerly | Indian Creek | Fall | Andy Forshey | Triadelphia | 1:55 |
Jack Long | Warwood | Forf | Eric Adams | Follansbee | |
Richard Sachs | Beaver Local | Dec | Nate McGeehan | Wellsville | 3-0 |
Weight Class: 142 |
Winner | School | How | Opponent | School | Result |
Phillip Gilmore | Harding | Dec | Cody Moore | Stanton | 6-5 |
Schuylor Bondy | Monroe Central | Fall | Nathan Ritchie | Tyler | 1:15 |
Jake Welsh | Beaver Local | Dec | Mike Gurrera | Follansbee | 7-1 |
Corey Molinaro | Buckeye Local | Fall | Rynn Carder | Meadowbrook | 2:55 |
Weight Class: 150 |
Winner | School | How | Opponent | School | Result |
Dustin Myers | Triadelphia | Dec | Dustin Sprouse | Beaver Local | 7-2 |
Corey Plumly | Barnesville | Dec | Anthony Fry | Bellaire | 12-6 |
Steven Williams | Union Local | Fall | Chris Spencer | Tyler | 2:26 |
Dutch Fisher | Sherrard | Fall | Dennie Ours | East Liverpool | 2:54 |
Weight Class: 160 |
Winner | School | How | Opponent | School | Result |
Mike Mann | Barnesville | Fall | Derek Stillion | Meadowbrook | 1:43 |
David Evans | East Liverpool | Fall | Tommy Schenkel | Caldwell | 0:57 |
Joey Ross | Beaver Local | Fall | Levi Holcom | St.Clairsville | 0:24 |
Josh Anderson | Warwood | Fall | R.J. Hanket | Triadelphia | 1:57 |
Weight Class: 172 |
Winner | School | How | Opponent | School | Result |
Andy Duke | Follansbee | Fall | David Felekey | Oak Glen | 1:59 |
Tyler Harris | Union Local | Fall | Tim Baumgardner | Union Local | 1:50 |
Mandy Hepburn | Bellaire | Forf | Bobby Ross | East Liverpool | |
Richard Edgell | Wheeling Middle School | M-Dec | Josh Kroesen | Beaver Local | 13-0 |
Weight Class: 230 |
Winner | School | How | Opponent | School | Result |
Drake Kowcheck | Wellsburg | Fall | Erik McClelland | Stanton | 0:49 |
Shane Gray | St.Clairsville | Fall | Paden Morris | Sherrard | 1:52 |
Cody Morehead | East Liverpool | Fall | Spanky Clegg | Bellaire | 1:49 |
Keith Mays | Triadelphia | Forf | Mickey Alkire | Follansbee |
Weight Class: 80 |
Winner | School | How | Opponent | School | Result |
Jake Foster | Bellaire St. John | Dec | Zach Stergios | Bellaire | 6-0 |
Darrick Amos | Bridge Street | Fall | Aaron Hartley | Wellsburg | 0:53 |
Eddie Oxley | Buckeye Local | T-Fall | Wyatt Duffield | East Liverpool | 15-0 |
Ryan Geary | Harding | Dec | Bryan Crozier | Shadyside | 4-3 |
Weight Class: 86 |
Winner | School | How | Opponent | School | Result |
Taylor Yoder | Martins Ferry | M-Dec | Shane Davies | Harding | 14-2 |
Nick McAvoy | Oak Glen | Fall | Greg Civin | Bellaire St. John | 1:50 |
Tyler Walter | Meadowbrook | Fall | Shawn Ketchum | Beaver Local | 1:55 |
Jordan Medley | Indian Creek | Dec | Marcus Brennan | Oak Glen | 2-0 |
Weight Class: 92 |
Winner | School | How | Opponent | School | Result |
Joe McKee | Wheeling Middle School | T-Fall | Shawn Huntsman | Barnesville | 17-2 |
Angelo Iachini | Harding | Dec | Jarrett Blake | Sherrard | 3-2 |
Julian Yost | Tyler | Dec | Matt Hupp | Meadowbrook | 8-5 |
Davey Wilson | Union Local | Dec | Brian Adams | Beaver Local | 7-2 |
Weight Class: 98 |
Winner | School | How | Opponent | School | Result |
Derrick Gullen | Harding | Dec | Matt Grant | Cambridge | 5-3 |
Brand Parsons | Bridge Street | Fall | Jed Marling | Beallsville | 1:56 |
Joey Cassella | Follansbee | Dec | Marcus Murray | Oak Glen | 3-1 |
Mike Slaga | Buckeye Local | M-Dec | Seth Bumgardner | Triadelphia | 11-1 |
[Home] | [Pairings] | [Brackets] | [Teams] | [Weights] | [Results] | [Photos] |
Tourney Contact Joel Davia Union Local Mat Parents Belmont OH 43718 e-mail: davia@1st.net |
Publisher Preferred Educational Software 9585 Woodgate Lane Byron IL 61010 Phone: (888) 959-2016 e-mail: cotterk@pes-sports.com
|