Union Local High School | ||||
Ohio Valley Championships | ||||
Martins Ferry - 139.00 Points | ||||
January 30 & 31, 2004 | ||||
[Home] | [Pairings] | [Brackets] | [Teams] | [Weights] | [Results] | [Photos] |
86 Taylor Yoder Record: 2- 2 |
Result | Opponent | School | How |
Won | Corey Gibbions | Wheeling Middle School | Fall 2:17 |
Lost | Johnny Merryman | Shadyside | M-Dec 11-3 |
Won | Shane Davies | Harding | M-Dec 14-2 |
Lost | Nick McAvoy | Oak Glen | Dec 9-2 |
98 Michael Shreve Record: 4- 1 2nd Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Mike Sachs | Beaver Local | M-Dec 11-0 |
Won | Kyle Gramlich | Wheeling Middle School | Fall 2:02 |
Won | Brand Parsons | Bridge Street | T-Fall 16-1 |
Won | Sam Foster | Bellaire St. John | Dec 7-0 |
Lost | Bryce Rush | Triadelphia | Dec 6-2 |
104 Justin Nieman Record: 2- 2 |
Result | Opponent | School | How |
Won | Anthony Miller | Indian Creek | T-Fall 15-0 |
Won | Zac Scholl | Stanton | Fall 1:19 |
Lost | Jim McFarland | Wellsburg | M-Dec 11-1 |
Lost | Jarod Osborne | Beaver Local | Dec 7-2 |
110 Chase Tucker Record: 5- 1 3rd Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Tony Mickey | Indian Creek | Fall 1:24 |
Won | Sophia Thompson | Buckeye Local | Fall 0:38 |
Won | Ben Warner | Oak Glen | T-Fall 16-0 |
Lost | Kieffer Watson | Meadowbrook | Dec 4-2 |
Won | John Weekly | Martins Ferry | Fall 0:30 |
Won | Brandon Conrad | Meadowbrook | Dec 5-4 |
110 John Weekly Record: 4- 3 6th Place (NonScorer) |
Result | Opponent | School | How |
Won | Tim Triveri | Triadelphia | Fall 0:32 |
Won | Steve Nyomo | Wheeling Middle School | Fall 2:30 |
Lost | Brandon Conrad | Meadowbrook | Fall 2:31 |
Won | Brady Gibson | Bridge Street | Fall 4:15 |
Won | Andy Sigler | Union Local | Dec 11-8 |
Lost | Chase Tucker | Martins Ferry | Fall 0:30 |
Lost | Kevin Stoney | Beallsville | Dec 6-4 |
116 Derrick Holt Record: 4- 1 2nd Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Daniel Garvin | Wheeling Middle School | T-Fall 17-2 |
Won | Kurt Long | Tyler | Fall 4:23 |
Won | Ben Pockl | Sherrard | Fall 3:57 |
Won | Nick Stine | Springfield | Dec 5-4 |
Lost | Zach Kosky | Bellaire St. John | Dec 3-0 |
122 Josh Bell Record: 4- 2 4th Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | John Weddington | Indian Creek | Fall 1:14 |
Won | Danny Moore | Union Local | Fall 2:20 |
Won | Nathan Abbott | Caldwell | Fall 3:57 |
Lost | Chris Braucker | Springfield | Fall 0:56 |
Won | Jeremy Sizemore | Follansbee | Dec 8-3 |
Lost | Zach Six | Oak Glen | Dec 8-7 |
128 Matt Shreve Record: 2- 2 |
Result | Opponent | School | How |
Lost | Shane Kandis | Bridge Street | Fall 4:07 |
Won | Randy Beckwith | East Liverpool | Fall 1:48 |
Won | Brandon Schulte | Indian Creek | Fall 2:53 |
Lost | Brendon Twarog | Union Local | Dec 7-3 |
142 Jonathan Boggs Record: 5- 1 3rd Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Brad Ensell | Indian Creek | Fall 0:12 |
Won | Zack Montero | Oak Glen | Fall 1:25 |
Won | Schuylor Bondy | Monroe Central | Fall 4:00 |
Lost | Carl Perkins | Union Local | Fall 2:07 |
Won | Corey Molinaro | Buckeye Local | M-Dec 13-0 |
Won | John Koulis | Sherrard | Dec 9-5 |
[Home] | [Pairings] | [Brackets] | [Teams] | [Weights] | [Results] | [Photos] |
Tourney Contact Joel Davia Union Local Mat Parents Belmont OH 43718 e-mail: davia@1st.net |
Publisher Preferred Educational Software 9585 Woodgate Lane Byron IL 61010 Phone: (888) 959-2016 e-mail: cotterk@pes-sports.com
|