Team Scores
Steubenville 212
East Liverpool 204
Brooke 164
St. Clairsville 163
West Geauga 86.5
Wellsville 81
W. Madonna 70
Weir High 65
Steub. C. C. 40
Most Valuable Wrestler
Dan Felton Brk 119
103
1st
Eddie Nogay W. Mad Fall :51 Chris Tingler Stb
3rd
Tim Gardner StbX Dylan Brumfield 10-2
112
1st
Dillon Notle Stc Fall 5:11 Seth Gianessi Weir
3rd
Vince Ours EL Fall 4:37 Dereck Birney Stb
119
1st
Dan Felton Brk Tech Fall 21-6 Preston Foster EL
3rd
Seth Callarick Stc D 5-0 Matt Flannigan Wells
125
1st
Cagney Springer EL Fall 4:49 Chad Hunt Stb
3rd
Sunny Beavers Brk MD 12-2 Arthur Hobley StbX
130
1st
James McFarland Brk D 5-4 Zack Androsko Stc
3rd
Dylan Ice EL D 9-4 Anthony Iachini Stb
135
1st
Max Nogay D 3-0 Ben Giles Brk
3rd
Angelo Iachini Stb D 4-3 Deem Wells
140
1st
Adam Walters WG MD 15-4 Sam Yockey Stc
3rd
Charlie Taylor Brk D 11-10 Josh Coil EL
145
1st
Kenny Nickerson Stc MD 9-0 Jeff Hanselman Well
3rd
Jamey Devaul Stb FF Kevin Sonnie WG
152 was a 5 man round robin
1st Kevin Riggle EL
2nd T.J. Brown Stb
3rd Charlie Scott Stc
4th Justin Mosti SCC
160
1st
Shane Reed EL MD 21-7 Saleem James Stb
3rd
Dennis Farmer WG Fall :28 Damein Sarraco Well
171
1st
Ryan Crabtree Well D 9-5 Mark Markakis Stb
3rd
Jeff Balzano WG MD 10-2 Dylan Jones EL
189
1st
Branko Busick Stb D 7-3 Samson Gianessi Weir
3rd
Andy Duke Brk D 4-3 Dennis Ours EL
215
1st
Trent Aitken Brk MD 14-4 Myron Harton Stb
3rd
Josh Costlow SCC Fall 2:35 Rob Rowe EL
285
1st
Eric Diagosta EL D Drake Kowcheck Brk
3rd
Tyree Dunn Stb Fall 3:59 Jonathan Bentiz Well
Fifth Place
103: Chad Needham (BR) p. Bryce Helms (STC), 1:36; 112: Bryton Andres (BR) d. Ti
Markot (WG), 4-2; 119: Alex Morales (BR) d. Cody Staller (B), 3-2; 125: John
Lauener (STC) p. Shawn Collins (Well), 3:41; 130: Jim Deter (M) t.f. Patrick
Bortz (CC), 16-0; 135: Joe Coil (EL) p. Mike Beachheit (EL), 2:15; 140: Alex
Dawson (WG) p. Mike Williams (EL), 2:10; 145: Jacob Bishop (W) d. Chris
Tatgenhorst (EL), 3-1; 152: Anthony Perna (M); 160: Marcus Washington (W) p.
Chris Snider (STC), 1:43; 171: Bob McDoyle (EL) p. Justin Baldwin (BR), :50;
189: Frank LaSalvia (WG) p. John Homard (STC), 3:46; 215: Mike Salko (W), James
Bingeler (B); 285: Shane Gray (STC) p. Vance Miller (EL), 2:24.
Seventh Place
103: A.J. Saunders (STC) p. Joe Zurillo (EL), 2:18; 112: Tony Marino (M) p. Nick
Baumgaiton (WG), 2:19; 119: Jim Carlo (WG) p. Dylan Cadrowski (CC), 2:56; 125:
Braden Sadler (W); 130: Chris Vanscovy (STC); 135: J.T. Vrotsos (STC); 140: Cody
Minor (CC) d. Tom Bell (BR); 145: Anthony Ours (EL); 160: Billy Speaker (CC) p.
Mike Rasicci (W), 2:02; 171: Mike Kramak (M); 189: Derrick Dowling (Well) p.
Bobby Carey (M), 2:35; 215: James Bingler (B); 285: Christian McGaughey (M) p.
Ely Lilly (EL), 1:30.